Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin infolinia: 22 25 00 115    
plenfrderu

Profilaktyka uzależnień-działania edukacyjne dla młodzieży i rodziców

dopalacze       W dniu 29.02.2020r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie pracownik oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia w ramach współpracy z placówką zorganizował podczas "Drzwi Otwartych" punkt informacyjno-edukacyjny. Podczas spotkań i rozmów indywidualnych z młodzieżą oraz ich rodzicami zapoznano ich z problemem nowych narkotyków i zagrożeniami wynikającmi z ich zażywania. Podczas rozmów z rodzicami zwrócono uwagę na sygnały i zachowania wskazujące na zażywanie narkotyków. Osoby zainteresowane mogły za pomocą alkogogli sprawdzić, jak upośledzone są zmysły po spożyciu alkoholu przy zawartości 0,8-1,5 promila w organizmie człowieka. 

          Osobom palącym papierosy tradycyjne i e-papierosy przeprowadzono badania na obecność karboksyhemoglobiny w wydychanym powietrzu.
Celem działań profilaktycznych było uświadomienie młodzieży i rodzicom  zagrożeń wynikających z używania środków zastępczych i nowych narkotyków oraz palenia tytoniu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na szkodliwość palenia e-papierosów

 

dop zsp2 1   dop zsp2 2   dop zsp2 3   dop zsp2 4

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń

×

 

 

I N F O R M A C J A !

Zapraszamy na nową stronę internetową
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Jarocinie

https://www.gov.pl/web/psse-jarocin