Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin infolinia: 22 25 00 115    
plenfrderu

Bezpieczne Walentynki 2020

walentynki sm          Walentynki to obchodzone corocznie święto zakochanych. Ten czas romantycznych spotkań, może stać się również czasem ryzykownych zachowań seksualnych. Warto pamiętać, by w trosce o zdrowie swoje i swojego partnera wykonać bezpłatne i anonimowe badanie w kierunku obecności wirusa HIV.

          W dniu 14 lutego 2020r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie została przeprowadzona akcja informacyjno - edukacyjna „Bezpieczne Walentynki 2020”.  Spotkania z młodzieżą miały  na celu poszerzenie wiadomości na temat zakażeń  HIV i zachorowań na AIDS, zwrócenie uwagi na potencjalne drogi zakażenia oraz promowanie wykonania testów w kierunku zakażenia HIV.

Podczas walentynkowego spotkania wykorzystano materiały informacyjne opracowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS.  Uczniowie uczestniczyli w projekcji filmu ‘Fryzjerzy świata wobec AIDS”. Młodzież chętnie brała udział w  mini konkursie wiedzy o HIV/ AIDS. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi uczniowie otrzymywali nagrody w postaci walentynkowych kartek, serduszek, breloczków i długopisów ufundowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jarocinie. Przeprowadzone działania cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży i kadry pedagogicznej.

walent 2020 1   walent 2020 2   walent 2020 3

 

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń

×

 

 

I N F O R M A C J A !

Zapraszamy na nową stronę internetową
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Jarocinie

https://www.gov.pl/web/psse-jarocin