Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin infolinia: 22 25 00 115    
plenfrderu

„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń”.

MLZ 2018          Państwowa Inspekcja Sanitarna w ramach Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce realizuje na terenie województwa wielkopolskiego projekt edukacyjny w zakresie edukacji antynikotynowej „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia -  kontra tytoń”.
W ramach realizacji projektu  w dniu 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Żerkowie  przeprowadzone zostało szkolenie 23 osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej.
Szkolenie składało się z dwóch części : teoretycznej i warsztatowej.    
W części teoretycznej młodzież dowiedziała się jakie choroby wywołuje palenie tytoniu, poznała skład dymu tytoniowego i jego wpływ na organizm ludzki, zapoznana została z cyklem uzależnienia od nikotyny oraz pojęciem biernego palenia.

Podczas zajęć warsztatowych młodzież wspólnie opracowała definicję uzależnienia, dyskutowała o przyczynach palenia tytoniu, uczyła się umiejętności asertywnego zachowania, obliczała koszty związane z paleniem tytoniu oraz przygotowywała plakaty i projekty kampanii nawiązujących do rzucenia palenia.
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom poprzez edukację rówieśniczą w środowisku szkolnym.
Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jarocinie Magdalenę Mróz- starszego asystenta do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia.

MLZ 2018

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń

×

 

 

I N F O R M A C J A !

Zapraszamy na nową stronę internetową
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Jarocinie

https://www.gov.pl/web/psse-jarocin