Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia - kontra tytoń”.

MLZ 2018          Państwowa Inspekcja Sanitarna w ramach Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce realizuje na terenie województwa wielkopolskiego projekt edukacyjny w zakresie edukacji antynikotynowej „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia -  kontra tytoń”.
W ramach realizacji projektu  w dniu 15 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Żerkowie  przeprowadzone zostało szkolenie 23 osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej.
Szkolenie składało się z dwóch części : teoretycznej i warsztatowej.    
W części teoretycznej młodzież dowiedziała się jakie choroby wywołuje palenie tytoniu, poznała skład dymu tytoniowego i jego wpływ na organizm ludzki, zapoznana została z cyklem uzależnienia od nikotyny oraz pojęciem biernego palenia.

Podczas zajęć warsztatowych młodzież wspólnie opracowała definicję uzależnienia, dyskutowała o przyczynach palenia tytoniu, uczyła się umiejętności asertywnego zachowania, obliczała koszty związane z paleniem tytoniu oraz przygotowywała plakaty i projekty kampanii nawiązujących do rzucenia palenia.
Młodzieżowi Liderzy Zdrowia będą mogli przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom poprzez edukację rówieśniczą w środowisku szkolnym.
Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jarocinie Magdalenę Mróz- starszego asystenta do spraw oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia.

MLZ 2018

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń

×

 

Telefon kontaktowy w sprawie

kwarantanny i zdrowia

 

+48 222 500 115

 

Chcesz uzyskać odpowiedź online?

Pytania i odpowiedzi oraz chat 24/7

są dostępne pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania

×

K O M U N I K A T

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie informuje, że w ostatnim czasie w różnych formach, m.in. poprzez wręczanie pasażerom pociągów rozpowszechniane jest fałszywe pismo, datowane na 20.07.2020 r. na podstawie, którego osoba podszywająca się pod Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego usiłuje wyłudzić od poszczególnych osób szczegółowe dane osobowe, rzekomo niezbędne do zwalczania wirusa SARS-CoV-2.

Proszę nie reagować na te fałszywe wezwania !