Facebook

Twitter

YouTube

ul. Wąska 2, 63-200 Jarocin, tel. 62 7472317       
plenfrderu

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w ZSP-B w Tarcach

sdz zsp b tarce1          Z okazji Światowego Dnia Zdrowia – 7 kwietnia 2017 roku, który  obchodzony był pod hasłem „Depresja – porozmawiajmy o niej” w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach ogłoszono dla uczniów klas pierwszych konkurs na pracę pisemną pt. „Depresja – porozmawiajmy o niej. Pozytywne myślenie”, w której młodzież miała za zadanie wskazać różnice między smutkiem a depresją, określić czynniki szkodliwe dla zdrowia psychicznego oraz podać własną receptę na pozytywne myślenie.
Finalistami konkursu są: Angelika Kordylasińska, Julita Wlazik, Jakub Płomiński, Milena Wojciechowska, Magdalena Wolicka, Patrycja Stęchlicka i Monika Zdunek.

Nagrody ufundowała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Jarocinie.
Wcześniejszym działaniem szkoły w celu propagowania zdrowia psychicznego było zaproszenie uczniów do wspólnej aktywności fizycznej, czyli zajęć z zumby.
Uzupełnieniem wiedzy uczniów na temat depresji był wykład pedagoga szkolnego i emisja klipu filmowego pt. „Czarny Pies”, który pokazuje czym jest depresja i jak z nią walczyć przy pomocy bliskich nam osób i aktywności fizycznej. Uwrażliwiono też młodych ludzi na symptomy choroby oraz zachęcano do walki z jej stygmatyzacją.

 

sdz zsp b tarce2  sdz zsp b tarce3  sdz zsp b tarce4
 

 

 

Mapa strony

Logowanie

PSSE w Jarocinie.
 

 

Mapa zagrożeń